Lubelskie Dworce S.A. ogłosiła akcję zbierania fotografii

Lubelskie Dworce S.A., czyli spółka, która zarządza dworcem autobusowym położonym przy Al. Tysiąclecia w Lublinie, ogłosiła akcję zbierania archiwalnych fotografii lubelskiego dworca autobusowego. Ma to związek z tegorocznymi obchodami 50-lecia powstania dworca w Lublinie. Pierwszy kurs z tego dworca został zrealizowany w dniu 17 grudnia 2017 r. Spółka podała, że w tym historycznym w dniu 17 grudnia 2017 r. z dworca odjechało łącznie aż ponad 400 autobusów.

Osoby, które posiadają archiwalne fotografie, mogą kontaktować się z Lubelskimi Dworcami pod numerem 81 710 29 68 lub za pośrednictwem maila rzecznik@lubelskiedworce.pl. Fotografie będą elementem prezentacji na wystawie jubileuszowej, która będzie miała miejsce w hali dworca pod koniec września bieżącego roku. Fotografie następnie zostaną zwrócone właścicielom.

Dworzec Autobusowy w Lublinie znajdujący się przy Al. Tysiąclecia stanowi dzieło architekta Wiesława Żochowskiego i konstruktora Eugeniusza Szurgota. Jest przykładem powojennej architektury modernistycznej. Został wybudowany w połowie lat sześćdziesiątych.

Spółka Lubelskie Dworce, obok zarządzania dworcem, posiada ponadto 100% udziałów w PKS Hrubieszów i PKS Włodawa. Ten drugi z PKS-ów znajduje się jednak w upadłości likwidacyjnej i już nie realizuje przewozów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bialskibus