Pociągi Leo Express z Pragi przejadą przez Białą Podlaską, ale bez zatrzymania

Urząd Transportu Kolejowego na wniosek czeskiego przewoźnika Leo Express wyraził zgodę na połączenie z Pragi (Czechy) do Terespola. Pociąg będzie m.in zatrzymywał się w Warszawie, Mińsku Mazowieckim, Siedlcach i Łukowie. Przejedzie również przez stację kolejową w Białej Podlaskiej. „Przejedzie” to jednak właściwe słowo, albowiem pociąg nie zatrzyma się w grodzie nad Krzną. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy?

Jak wyjaśnia UTK, przewoźnik nie ustalił w proponowanym rozkładzie jazdy przystanku na stacji w Białej Podlaskiej. Sytuacja ta może nie dziwić, albowiem pociąg pozwoli pasażerom wysiąść lub wsiąść na stacji w mniejszym mieście, jakim jest Łuków. Połączenie jeszcze nie zostało uruchomione, niemniej jednak zezwolenie obowiązuje do 20 grudnia 2024 roku. Na trasie jeździć będą cztery pociągi. Czas przejazdu z Pragi do Terespola będzie wynosił około 9 godzin.

W Polsce czeski pociąg będzie zatrzymywał się na stacjach w następujących miejscowościach: Zebrzydowice, Pszczyna, Tychy, Katowice Ligota, Katowice, Sosnowiec Główny, Dąbrowa Górnicza, Zawiercie, Włoszczowa Północ, Opoczno Południe, Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Mińsk Mazowiecki, Siedlce, Łuków oraz Terespol.

Jedna odpowiedź na „Pociągi Leo Express z Pragi przejadą przez Białą Podlaską, ale bez zatrzymania” - Dodaj komentarz

  • kaka pisze:

    Skoro Włoszczowa i Zawiercie… to niech jeszcze zatrzymują się w Peredyle nad Bugiem !!!!!! Nie popisali się Pepiki !

Bialskibus