Powiat Bialski otrzyma dofinansowanie na 5 linii autobusowych

W 2020 roku Powiat Bialski uruchomi 5 linii autobusowych: z Międzyrzeca Podlaskiego przez Tłuściec do Międzyrzeca Podl. (z powrotem), z Międzyrzeca Podl. do miejscowości Strzakły, z Terespola do Janowa Podlaskiego, z Pratulina przez Cieleśnicę i Rokitno do miejscowości Michałki oraz z Sosnówki do Wisznic. Na wymienione połączenie Powiat Bialski otrzyma dofinansowanie z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Powiat skorzysta z możliwości nowego programu, którego celem jest przywracanie połączeń autobusowych w mniejszych miejscowościach.

Powiat Bialski otrzyma dofinansowanie na 5 linii autobusowych

Dofinansowanie nastąpi ze specjalnego Funduszu powstałego na mocy ustawy z dnia 16 maja 2019 r. o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Zgodnie z przepisami ustawy samorządy mogą otrzymać dofinansowanie do przewozów w wysokości maksymalnie 1 zł do 1 wozokilometra w pierwszych dwóch latach (2020 r. i 2021 r.), a później (po 2021 r.) w wysokości do 0,80 zł do 1 wozokilometra.

Podczas głosowania na sesji Rady Powiatu Bialskiego za uchwałą zagłosowało 15 radnych, dwóch było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu. O sprawie było głośno głównie z uwagi na stanowisko Mariusza Kiczyńskiego z PSL – przewodniczącego Rady, który w ostrych słowach skrytykował założenia Funduszu oraz wskazał na wadliwość założeń ustawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bialskibus