Komunikacja zastępcza na trasie kolejowej Biała Podlaska – Terespol od dnia 11 marca 2018 r.

Od dnia 11 marca 2018 r. z utrudnieniami muszą się liczyć pasażerowie podróżujący pociągami na linii Biała Podlaska – Terespol. PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczyna bowiem kolejny etap modernizacji linii kolejowej nr 2. Niektórzy pasażerowie będą zmuszeni do korzystania z zastępczej komunikacji autobusowej, która zostanie uruchomiona od dnia 11 marca 2018 r.

W trakcie zbliżającej się zmiany organizacji pociąg TLK Starzyński relacji Warszawa – Terespol będzie dojeżdżał tylko do Białej Podlaskiej, natomiast aby dojechać do Terespola, należało będzie przesiąść się do zastępczej komunikacji autobusowej. Podobnie pociąg powrotny rozpocznie swój bieg do Warszawy z Białej Podlaskiej, nie zaś z Terespola, z którego do Białej Podlaskiej będzie trzeba udać się autobusem.

Pociąg TLK Niemcewicz z Warszawy do Terespola będzie jeździł na całej trasie bez zmian, lecz w odwrotny kierunku z Terespola do Białej Podlaskiej pasażerowie będą musieli skorzystać z autobusu komunikacji zastępczej.

W przypadku pociąg TLK Polonez relacji Warszawa – Moskwa wagony, które jeżdżą tylko na odcinku polskim, zakończą bieg w Białej Podlaskiej.

Co równie istotne, na odcinku Chotyłów – Terespol – Chotyłów od dnia 11 marca 2018 r. nie będą kursowały pociągi regionalne. W zamian nich będzie kursowała autobusowa komunikacja zastępcza. Przewozy Regionalne są na etapie rozstrzygania przetargu na wykonywanie komunikacji zastępczej w miejsce odwołanych pociągów. Jedynym kryterium wyboru oferty najkorzystniejszej jest cena.

Niedogodności polegające na funkcjonowaniu zastępczej komunikacji autobusowej mają potrwać do kwietnia 2019 r.

Jedna odpowiedź na „Komunikacja zastępcza na trasie kolejowej Biała Podlaska – Terespol od dnia 11 marca 2018 r.” - Dodaj komentarz

  • Johnny pisze:

    Ciekawe kto będzie woził pasażerów? Garden Service? Chyba mało kto jest w stanie spełnić warunki i mieć tyle autobusów do przewozów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bialskibus