Garden Service rozszerza ofertę przewozów na trasie Biała Podlaska – Białystok

Garden Service oficjalnie poinformował, że „uruchamia nową linię”, a mianowicie Biała Podlaska – Białystok. Stosowny tekst sponsorowany został zamieszczony nawet na portalu BIALA24. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że przewoźnik ten posiada tę linię w swojej ofercie już od 2015 r. Skąd więc informacja o nowej linii? Prawdopodobnie chodzi o efekt świeżości.

Garden Service Białystok

Przypomnieć należy, że w przeszłości Garden Service dość mocno wszedł z ofertą połączeń do stolicy województwa Podlaskiego. W grudniu 2015 r. w chwili uruchomienia linii istniały bowiem dziennie aż 4 połączenia w obie strony, zarówno z Białej Podlaskiej do Białegostoku, jak i z Białegostoku do Białej Podlaskiej. Zainteresowanie nimi nie było jednak duże, co doprowadziło do drastycznego obniżenia częstotliwości kursowania do jednego kursu w każdą ze stron.

Uruchomienia nowej linii Garden Service zatem nie dokonuje, jednak od 2018 r. delikatnie zwiększa częstotliwość kursowania. Pojawią się bowiem dodatkowe kursy w piątki i w niedziele. W piątki i w niedziele autobusy z Białej Podlaskiej do Białegostoku wyjadą z przystanku startowego przy Pl. Wojska Polskiego o godz. 16:00, a z Białegostoku do Białej Podlaskiej o godz. 19:50.

Warto dodać, że w między czasie również PKS Włodawa i PKS Radzyń Podlaski zaprzestały wykonywania połączeń z Białej Podlaskiej do Białegostoku i z Białegostoku do Białej Podlaskiej. Pierwszy z przewoźników znalazł się w upadłości likwidacyjnej, a drugi zawiesił kursy. Żaden inny przewoźnik poza Garden Service nie realizuje obecnie połączeń na trasie Biała Podlaska – Białystok – Biała Podlaska.

Co ciekawe, podobno Garden Service rozważa uruchomienie połączeń na trasie Biała Podlaska – Zamość przez Sławatycze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bialskibus