PolskiBus stanie się FlixBusem. Co z kursami na trasie Biała Podlaska – Warszawa?

Niedawno przewoźnik PolskiBus.com ogłosił, że łączy siły z FlixBusem, potocznie określanym jako największym w Europie przewoźnikiem autobusowym. W rzeczywistości FlixBus stanowi platformę sprzedaży biletów, a jednym z przewoźników zrzeszonych staje się właśnie PolskiBus. Autobusy PolskiegoBusa zostaną przemalowane i przebrandowane na markę FlixBus w pierwszej połowie 2018 r.

Przedstawiciele FlixBusa przy okazji ogłaszanych zmian mówią o rozwoju siatki połączeń i połączeniach dalekobieżnych. Nierozwiązana wciąż pozostaje nurtująca wiele osób kwestia, choćby tych dojeżdżających z Warszawy do Białej Podlaskiej, linii partnerskich. Nie jest bowiem tajemnicą, że na trasie Biała Podlaska – Warszawa to nie PolskiBus realizuje przewozy, lecz Garden Service (Garden Express) pod szyldem PolskiegoBusa. PolskiBus w istocie tylko sprzedaje tu bilety internetowe, czyli robi głównie to… co FlixBus ma robić w przypadku połączeń PolskiegoBusa.

Co zatem docelowo stanie się z linią Biała Podlaska – Warszawa i innymi liniami tego typu? Tego dziś nie wiadomo, należy oczekiwać na komunikaty. Z pewnością istnieje ryzyko, że linia nie będzie utrzymywana. Na chwilę obecną na stronie internetowej PolskiBus.com istnieje możliwość zakupu biletów na trasie Biała Podlaska – Warszawa w okresie do dnia 9 stycznia 2018 r. Pewnym jest również, że niebawem ma zostać udostępniona kolejna pula biletów do sprzedaży. Do kwietnia 2018 r. realizowanie połączeń na obecnych zasadach wydaje się bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bialskibus