Kupili bilety przez FlixBusa na kursy BP Tour. Autobusy nie przyjechały.

FlixBus Polska jest platformą sprzedaży biletów działającą w Polsce od około roku. Co istotne, FlixBus nie prowadzi bezpośrednio żadnych przewozów, a jedynie sprzedaje bilety na kursy współpracujących z nim przewoźników. FlixBus zarabia na prowizjach ze sprzedaży, natomiast przewozy prowadzą inne firmy. Jak się okazuje, w sytuacji pojawienia się problemów z komunikacją w relacji FlixBusa z przewoźnikiem (w tym wypadku BP Tour) może dojść do poważnych niedogodności dla pasażerów.

lubelskie dworce bp tour

Przekonali się o tym liczni pasażerowie, którzy za pośrednictwem platformy FlixBus zakupili bilety na kursy lubelskiego przewoźnika BP Tour w okresie świątecznym. BP Tour postanowił odwołać znaczną liczbę kursów, tymczasem na stronie internetowej FlixBusa wciąż istniała możliwość zakupu biletów na odwołane kursy. Doprowadziło to do sytuacji, w której pasażerowie zakupili bilety przez Internet, uiszczając przy użyciu bankowości elektronicznej stosowne środki z tego tytułu. Niedługo przed zaplanowanymi podróżami świątecznymi otrzymali jednak informację, że połączeń nie będzie.

Dyrektor zarządzający FlixBusa Michał Leman zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji. Wskazał też, że dla większości pasażerów FlixBus znalazł kursy zastępcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bialskibus