Garden Express rozpoczął współpracę z Polonusem

Wielu pasażerów pamięta okres współpracy przewoźnika Garden Express (Garden Service) z PolskimBusem. Współpraca ta wiązała się z dwiema istotnymi dogodnościami. Po pierwsze, kursy partnerskie realizowane pod banderą PolskiegoBusa były tańsze, gdyż bilety zaczynały się już od 2 zł. Po drugie, połączenia były realizowane wygodnymi autobusami o wysokiej liczbie miejsc. Współpraca odeszła jednak do lamusa wraz ze zniknięciem marki PolskiBus. Okazuje się, że Garden nawiązał wstąpił w kolejny ciekawy projekt – Polonus Partner.

Będący w 100% własnością Skarbu Państwa i istniejący już od ponad 70 lat PKS Polonus stworzył sieć partnerską Polonus, która zrzesza kilku – jak na razie – przewoźników. W sieć obok PKS Polonusa i Garden Express weszły także Żak Ekspress, PKS Elbląg, Contbus, Neobus i AlbatrosBUS. Polonus rzucił tym samym wyzwanie FlixBusowi. Co jednak istotne, Polonus nie ingeruje tak mocno w niezależność przewoźników. Można więc powiedzieć, że mogą oni wciąż zachować swoją tożsamość, co stanowi dużą różnicę w stosunku do tego, co oferuje FlixBus.

Inicjatywa PKS Polonus uzyskała nawet patronat Ministerstwa Infrastruktury. Barwy Polonusa są narodowe, czyli biało-czerwone. Warto nadmienić, że dyrektorem zarządzającym Polonusa jest Piotr Pogonowski, który pracował wcześniej w PolskimBusie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bialskibus