Pociągi Leo Express z Pragi przejadą przez Białą Podlaską, ale bez zatrzymania

Urząd Transportu Kolejowego na wniosek czeskiego przewoźnika Leo Express wyraził zgodę na połączenie z Pragi (Czechy) do Terespola. Pociąg będzie m.in zatrzymywał się w Warszawie, Mińsku Mazowieckim, Siedlcach i Łukowie. Przejedzie również przez stację kolejową w Białej Podlaskiej. „Przejedzie” to jednak właściwe słowo, albowiem pociąg nie zatrzyma się w grodzie nad Krzną. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy?

Jak wyjaśnia UTK, przewoźnik nie ustalił w proponowanym rozkładzie jazdy przystanku na stacji w Białej Podlaskiej. Sytuacja ta może nie dziwić, albowiem pociąg pozwoli pasażerom wysiąść lub wsiąść na stacji w mniejszym mieście, jakim jest Łuków. Połączenie jeszcze nie zostało uruchomione, niemniej jednak zezwolenie obowiązuje do 20 grudnia 2024 roku. Na trasie jeździć będą cztery pociągi. Czas przejazdu z Pragi do Terespola będzie wynosił około 9 godzin.

W Polsce czeski pociąg będzie zatrzymywał się na stacjach w następujących miejscowościach: Zebrzydowice, Pszczyna, Tychy, Katowice Ligota, Katowice, Sosnowiec Główny, Dąbrowa Górnicza, Zawiercie, Włoszczowa Północ, Opoczno Południe, Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Mińsk Mazowiecki, Siedlce, Łuków oraz Terespol.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bialskibus